server kamboja

slot bet 100

mahjong slot

depo 25 bonus 25 to 5x

slot bonus 100

slot deposit qris

wild bounty showdown

joker123

slot jili

slot server jepang

olympus slot

wild bandito

slot deposit 10 ribu

microgaming

starlight princess

slot server hongkong

spaceman

nolimit city slot

slot thailand

pragmatic play

Żubry w internecie? Podglądaj Króla Puszczy online!

Ponad 100 000 – tyle osób lubi profil facebook żubry online. Podglądanie zwierząt dzięki kamerze zainstalowanej w północnej części Puszczy Białowieskiej stało się niezwykle popularnym sposobem na zrelaksowanie się i spędzanie wolnego czasu. Od razu nasuwa się nam pytanie – skąd płynie popularność takiej… dziwnej aktywności, jak podglądanie króla Puszczy w jego naturalnym środowisku? Czy chodzi o jego stoicki spokój? A może sekret tkwi w fizycznym pięknie żubrów?

Okazuje się, że na ich polanie możemy oglądać najróżniejsze wydarzenia i przeżywać ciekawe przygody. Odwiedziny wilków, świergot wszędobylskiego ptactwa, czy zabawy młodych to tylko niektóre z nich! Żubry w internecie możemy obserwować dzięki portalowi Lasów Państwowych. Wystarczy kilka kliknięć, aby otworzyć okno ze streamingiem na żywo i odwiedzić żubrzy paśnik.  Platforma Żubry na żywo to coś, co po prostu trzeba zobaczyć. W końcu nie bez powodu ogląda je średnio kilkaset osób na raz!

 

 

Wystarczy kwadrans – żubry na żywo to doskonały sposób na odprężenie się w pracy

Nawet podczas pracy lub dnia pełnego obowiązków możemy zrelaksować się, podglądając spokojne, majestatyczne zwierzęta, jakimi są z pewnością żubry. W każdej chwili możemy odwiedzić stronę Nadleśnictwa i sprawdzić, czy zwierzęta aktualnie przebywają na objętej okiem kamery polanie. Jeżeli akurat wędrują gdzie indziej, możemy cieszyć się autentycznymi odgłosami Białowieży. Trudno o lepszy sposób na relaks, niż wsłuchiwanie się w szum drzew i śpiew ptaków. Kilkuminutowe słuchowisko (koniecznie z zamkniętymi oczami!) z pewnością odświeży nasz umysł.

Polanę żubrów chętnie odwiedzają też inne zwierzęta, takie jak ciekawskie jelenie, dziki, zające, czy lisy. Wystarczy odrobina cierpliwości, a na pewno uda nam się zaobserwować jakiś okaz. Zwierzęta Puszczy żyją ze sobą w harmonii, a tak duże gatunki jak żubry, czują się wśród nich swobodnie i pewnie. Platforma żubry w internecie pozwoli nam obserwować i nasłuchiwać całego ekosystemu, dzięki czemu jeszcze lepiej poznamy Puszczę. Gdyby tylko kamera mogła przekazać jej wyjątkowy zapach i bardzo czyste powietrze…

 

żubry online

 

Poznaj Puszczę dzięki żubrom online

Dodatkowo kamera leśna powinna zainteresować wszystkich obserwatorów ptaków. Tych w Puszczy zdecydowanie nie brakuje. Ptactwo szybko przemierza duże odległości, lubi odpoczywać właściwie wszędzie tam, gdzie da się usiąść (również na żubrze!) i jest częstym gościem polany.

Żubry najchętniej występują przed kamerą w stadach. To właśnie w nich czują się najlepiej – nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także z powodów socjalnych. Najczęściej można je spotkać w godzinach wieczornych i w nocy, choć lubią wpadać na swoją polanę także za dnia. Kamera platformy żubry online przekazuje nam ostry, wyraźny obraz, dzięki czemu nie uciekną nam żadne ciekawe wydarzenia, niezależnie od pory oglądania zwierząt.

Czasami na scenie dzieją się naprawdę wyjątkowe rzeczy. Na początku 2020 roku na polanę wpadła rodzina dzików, która za nic sobie miała obecność żubrów przy ich paśniku. Oba gatunki najadły się wtedy do syta. Wcześniej mieliśmy okazję obserwować także szarżę wilków (obyło się bez ofiar) lub ich zwykłe odwiedziny, podczas których tarzają się w sianie.

żubry internet

 

Poznaj zwyczaje Króla Puszczy dzięki programowi “żubry online”

Zachęcamy do odwiedzenia strony żubry online i zapoznania się ze zwyczajami tych niezwykłych zwierząt. W czasach, kiedy internet atakuje nas setkami krzykliwych treści i wiadomości, warto jest na chwilę zwolnić i poobserwować leniwe poczynania żubrów. Kiedy już osobiście odwiedzimy Puszczę Białowieską, będziemy wiedzieli, czego możemy się po nich spodziewać, a nawet zrobić sobie z nimi zdjęcie w Parku Pokazowym Zwierząt! Żubry w internecie okazały się prawdziwym hitem i znamy ku temu kilka naprawdę dobrych powodów 🙂

 

żubry kamera leśna

 

A na koniec kilka ciekawostek o Żubrach

Przyjrzyjmy się bliżej Królowi Puszczy. Im więcej faktów na temat tych wspaniałych zwierząt poznajemy, tym bardziej sympatyczne i ciekawe się nam one wydają. Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie najważniejszych faktów dotyczących żubrzych spraw. Dzięki nim, oglądając żubry online, zrozumiesz je o wiele lepiej!

W Polsce żyje obecnie niecałe 2000 żubrów (stan na 2018 rok to 1873 sztuk). Jest to całkiem spora liczba, biorąc pod uwagę fakt, jak blisko gatunek zbliżył się niegdyś do wymarcia.

Olbrzymie zwierzęta słyną przede wszystkim ze swoich rozmiarów. Ich wysokość może osiągnąć nawet 180 centymetrów, a długość ciała dochodzi do 3 metrów.

Wagę samców określa się na około 800 kilogramów, samic zaś na 550 kilogramów. Utrzymanie tak dużej masy ciała w dobrej kondycji jest nie lada wyzwaniem, dlatego Żubry zjadają nawet 50 kilogramów pożywienia dziennie. Głównymi składnikami ich diety są trawy, gałązki, rośliny zielne, czy kora drzew.

Żubry mają dość słaby wzrok. O wiele lepiej idzie im za to używanie nosa!

Futro żubra ma kilka warstw, które zmieniają się zależnie od trwającej właśnie pory roku.

Król Puszczy żyje około 20-24 lat, cielęta rodzą się po dziewięciomiesięcznej ciąży.

Mimo dużych rozmiarów żubry są bardzo szybkie i skoczne. Mogą poruszać się z prędkością 60 kilometrów na godzinę i skakać na znaczne wysokości. Są za to bardzo mało zwrotne. Te i wszystkie inne żubrze cechy możesz oglądać dzięki platformie żubry w internecie!

 

 

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje to "Żubry w internecie? Podglądaj Króla Puszczy online!"

    Skomentuj

    Twój adres e-mail pozostanie ukryty

    This will close in 0 seconds