Plaża Bondary nad Zalewem Siemianówka – musisz tu wpaść!

UWAGA! Nie jesteśmy właścicielami pola namiotowego ani kempingu. Strona ma charakter jedynie informacyjny.

Dziś wybierzemy się na jedną z dwóch największych plaż Zalewu Siemianówka, a mianowicie nad plażę Bondary. Kąpielisko znajduje się w północno-zachodniej części zbiornika. Trafimy tam bez problemu trzymając się trasy wojewódzkiej DW687 (jadąc od strony Białegostoku), a we wsi Bondary, tuż przed mostem biegnącym nad rzeką Narew, skręcimy w lewo. Po zakręcie czeka nas jedynie prosty, półtorakilometrowy odcinek. Chwilę później naszym oczom ukaże się szeroki, skryty w cieniu drzew parking. To pierwsza z wielu zalet tego kąpieliska. Jest tu mnóstwo miejsca dla samochodów, kamperów, motocykli i różnego rodzaju przyczep. Jesteśmy na miejscu!

 

 

Czego możemy spodziewać się po wizycie na plaży w Bondarach?

Podobnie jak plaża Stary Dwór, plaża Bondary pełna jest udogodnień, infrastruktury turystycznej i ciekawych atrakcji. Trudno stwierdzić, która z nich jest najważniejsza – wszystko zależy od tego, czy przybywamy na kąpielisko z dziećmi, czy z grupą znajomych, od tego, czy zależy nam na aktywnym wypoczynku, czy raczej na słodkim wylegiwaniu się na piasku. Na plaży w Bondarach każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! Poniżej przedstawiamy najważniejsze atrakcje kąpieliska w postaci krótkiej listy.

» szeroka, czysta plaża – idealne miejsce na opalanie się, budowanie zamków z piasku oraz kąpiele w Zalewie Siemianówka. Linia brzegowa pokryta złotym piachem jest szeroka na dobre kilkadziesiąt metrów, wobec czego nawet w sezonie wakacyjnym nie będzie nam doskwierał ścisk. Plaża jest czysta i zadbana, a w jej centrum umieszczono kilka parasoli z trzcinowym poszyciem, które przywodzą na myśl gorące tropiki.

» ogromny, rozbudowany pomost – jeżeli odwiedzasz plażę Bondary po raz pierwszy, z pewnością zaskoczy Cię rozmiar tamtejszego pomostu. Konstrukcja jest na tyle duża, że posiada kilka sporych podestów, różnych poziomów oraz prowadzących do nich schodów. Każdy, kto zechce rozbić swój mały obóz na pomoście, z pewnością znajdzie wystarczająco miejsca na wygodne leżakowanie.

» wieża widokowa – konstrukcja równie imponująca, co pomost. Z jej szczytu możesz obejrzeć nie tylko plażę Bondary, ale także wielkie rozlewiska zalewu, pobliskie lasy oraz trzcinowiska. Widok z pewnością warty jest pokonania kilku pięter drewnianej wieży!

» przestronna wiata – wiatę przeznaczono do użytku odwiedzających, którzy marzą o wygodnym i niezależnym od pogody miejscu na grilla lub ognisko. Pod wiatą ustawiono wiele wygodnych ławek.

» boiska oraz siłownia – każdy, kto chce zażyć nieco aktywności fizycznej, na plaży w Bondarach z pewnością nie będzie się nudził. Można tu uprawiać różne sporty drużynowe, poćwiczyć na otwartej siłowni oraz, oczywiście, popływać w zalewie. W sezonie letnim na kąpielisku można skorzystać z usług wypożyczalni sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne i wiele innych).

» plac zabaw i drewniana „łódź piratów” – dzieci mogą do woli fikać na rozbudowanym placu zabaw, którego główną atrakcją jest drewniana łódź z licznymi drabinkami, przejściami oraz zjeżdżalnią. Na nowoczesny obiekt składa się kilka ciekawych, wartych wypróbowania urządzeń.

» prysznice oraz toalety – po plażowych szaleństwach może nas najść ochota na prysznic lub odwiedziny w toalecie. Nowy budynek, w którym znajdują się natryski i WC, zapewni nam prywatność.

» skrzynki na prąd – wybierasz się na plażę w Bondarach kamperem? Skorzystaj ze stanowisk, które wyposażono w skrzynki z prądem.

 

Nic nie zapowiada tego, aby plaża Bondary miała przestać się rozwijać. Planowane są kolejne inwestycje, które sprawią, że miejsce to stanie się jeszcze bardziej wyjątkowe! Na pewno warto tu wpaść i sprawdzić, dlaczego kąpielisko stało się tak popularne. Każdy gość odwiedzający Zalew Siemianówkę powinien tu wpaść! Na koniec zostawiliśmy małą ciekawostkę.

 

plaża w bondarach

 

Plaża w Rudni – skąd wzięło się zamienne nazewnictwo plaży Bondary?

Rudnia to nieistniejąca już wieś, która leżała w bezpośrednim sąsiedztwie plaży Bondary. Nazwa miejscowości zakorzeniła się jednak w pamięci okolicznych mieszkańców, wobec czego omawiane kąpielisko nazywane jest także czasami plażą w Rudni. Oba nazewnictwa są oczywiście poprawne i można ich używać zamiennie. Niezależnie od nazwy, plaża w Rudni lub Bondarach, jest wspaniałym miejscem!

 

 

Aktualizacja maj 2021

Gmina Michałowo zapowiedziała dodatkową modernizację plaży Bondary! Urzędnicy zapowiedzieli, że na kąpielisku pojawią się:

 1. Kiosk o przeznaczeniu gastronomicznym
 2. Specjalny drewniany domek barowy
 3. Solarny tramwaj wodny
 4. Trapy ułatwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym
 5. Wielki namiot imprezowy, pod którym odbywać się będą koncerty i wydarzenia kulturowe
 6. Nowoczesny banner/znak SIEM(i)Anówka

Kiedy tylko nowe atrakcje zagoszczą na plaży Bondary, na pewno damy Wam o tym znać!

1 Reply to "Plaża Bondary nad Zalewem Siemianówka - musisz tu wpaść!"

 • comment-avatar
  Krystyna 08/08/2020 (14:42)

  Faktem jest że plaża jest super.Jesli do tego dodamy możliwość rozbicia namiotu,parkingi,sanitariaty i prysznice z ciepłą wodą,wifi i to wszystko za darmo to chyba nie ma lepszego miejsca.

Skomentuj

Twój adres e-mail pozostanie ukryty