Zawody modeli wodnosamolotowych nad zalewem Siemianówka – coś specjalnego dla miłośników latania

W ostatni weekend, a więc w dniach 21, 22 oraz 23 czerwca nad Zalewem Siemianówka odbyły się kolejne zawody wodnosamolociarzy. Tym razem zawodnicy zmagali się o Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów. Impreza zgromadziła na plaży w Starym Dworze naprawdę pokaźną grupę turystów, kibiców, zawodników oraz sędziów. Zawody modeli wodnosamolotów zawsze wzbudzają sporą sensację. I nie ma w tym nic dziwnego! Piękne modele startują sprawnie z tafli wody, by za chwilę wzbić się w powietrze i przez kilkanaście minut latać wokół specjalnie przygotowanych pylonów. Aby zdobyć punkt, należy okrążyć oba słupy. Kto zrobi to więcej razy, wygrywa!

 

siemianówka zawody modeli wodnosamolotowych

 

Modele wodnosamolotów to coś absolutnie wyjątkowego

Opalając się na plaży Stary Dwór mieliśmy doskonały widok na fruwające modele. Można było się im dokładniej przyjrzeć podczas startu, udało się nam nawet wykonać kilka zdjęć. Modele poruszają się w powietrzu z naprawdę dużą prędkością, także widowisko można zdecydowanie uznać za spektakularne. Nie brakowało efektownych lądowań, wyprzedzania, mijania, czy niegroźnych kraks, po których samoloty wpadały do wody. Impreza i zawody entuzjastów wodnosamolotów nie dawały się we znaki plażowiczom – kąpielisko ze względów bezpieczeństwa było zamykane jedynie na czas przelotów. Miejmy nadzieję, że zawody modeli wodnosamolotowych wkrótce znów odbędą się nad Zalewem Siemianówka!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje to "Zawody modeli wodnosamolotowych nad zalewem Siemianówka - coś specjalnego dla miłośników latania"

    Skomentuj

    Twój adres e-mail pozostanie ukryty