slot777 gacor

server kamboja

https://miguelinasbakery.com/

slot bet 100

https://chathamvillagememphis.com/

https://georgelevertonauctions.com/

mahjong slot

depo 25 bonus 25 to 5x

olympus slot

https://www.danisflourpotbakery.com/

slot bonus

slot deposit dana

https://tvindonesialive.com/

https://www.kinkaomai.com/

https://www.thebarkingcatparkcity.com/

WIELKANOC NA PODLASIU – MAGICZNA MGŁA NAD SIEMIANÓWKĄ

Przyjechaliśmy na długo wyczekiwane święta do dziadków do Hajnówki. Pasztety, wędzonki, ciasta. To w wielkim skrócie. Nie podlega wątpliwości, że po kilku godzinach delektowania się takimi cudami człowiek jest szczęśliwy, ale zmęczony. Po południu wróciliśmy do naszego domu nad Siemianówką. Wtedy zdarzyło się coś niezwykłego…

 

las Podlasie

 

Przez cały dzień pogoda była ponura, kropił deszcz. Jadąc do domu mijaliśmy w oddali Jezioro Siemianówka. W tej posępnej i nieprzyjemnej pogodzie prezentowało się o dziwo dość zjawiskowo. W momencie kiedy wszedłem do domu, wiedziałem, że takie okoliczności przyrody nie zdarzają się często i muszę szybko z niego wyjść. Mówię do siostry Amelii – idziemy na spacer nad wodę! – no i poszliśmy!

 

 

Wsunęliśmy na nogi kalosze, ja założyłem płaszcz przeciwdeszczowy, a siostra pamiątkę rodziców z Oświęcim Live Festival – (kiedy pojechali na koncert Erica Claptona i padał mocny deszcz) – czerwoną płachtę od deszczu z napisem- LIFE PEACE MUSIC. Na wsi nic się nie marnuje… nawet taki płaszcz 😛 Mieliśmy do pokonania krótką drogę przez las.

 

wielkanoc na Podlasiu

zdjęcia przyroda

 

Amelia wzięła „zabytkowy” 16 letni aparat rodziców. Kiedy go kupowali, nie było jej jeszcze na świecie. Też chciała robić zdjęcia, tylko że jeszcze nie umie zamykać jednego oka. Okazuje się, że nie jest to takie proste… Krótka droga przez las i jesteśmy nad wodą.

 

nad Zalewem Siemianówka

 

Te mocne marcowe mrozy skuły lodem całe jezioro. Teraz, przy dodatnich temperaturach unosiła się piękna młga. Lody puszczały. Ogromna tafla lodu rozmarzała. Nie było widać drugiego brzegu. Czuliśmy się jak nad morzem.

 

pomost Jezioro Podlasie

Zalew Siemianówka

 

Chcieliśmy wejść na pomosty, które są niezłym punktem widokowym na plaży w Starym Dworze, ale były odłączone od tej części, która łączy je z lądem. Może i dobrze…Te części wyglądały zjawiskowo, jakby wielkie tratwy na jeziorze…

 

mgła Wielkanoc święta

mgła Siemianówka

 

Przez nasz cały spacer nie spotkaliśmy żywej duszy. Kto przecież wychodzi w taką pogodę z domu… Oj warto, warto!

 

magiczna mgła Podlasie

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje to "WIELKANOC NA PODLASIU - MAGICZNA MGŁA NAD SIEMIANÓWKĄ"

    Skomentuj

    Twój adres e-mail pozostanie ukryty