slot777 gacor

server kamboja

https://miguelinasbakery.com/

slot bet 100

https://chathamvillagememphis.com/

https://georgelevertonauctions.com/

mahjong slot

depo 25 bonus 25 to 5x

olympus slot

https://www.danisflourpotbakery.com/

slot bonus

slot deposit dana

https://tvindonesialive.com/

https://www.kinkaomai.com/

https://www.thebarkingcatparkcity.com/

Weekend w Białowieży – przegląd atrakcji historycznych

Każdy, kto odwiedził kiedyś to malownicze miasteczko wie, że weekend w Białowieży można spędzić na wiele ciekawych sposobów. Można na przykład wybrać się w piesze wędrówki po prastarym lesie, odwiedzić Żubry w Parku Pokazowym Zwierząt, zapoznać się z wystawami nowoczesnego muzeum, czy po prostu przechadzać się wśród malowniczych chat uroczej miejscowości. Dzisiaj chcemy powiedzieć o trzech zabytkach, które nieco różnią się od wszystkich pozostałych. Są historycznym bogactwem Puszczy, a ich dzieje sięgają do nawet XVIII wieku. To właśnie dzięki nim można zobaczyć, jak wyglądało życie mieszkańców Puszczy w odległych czasach. Zapraszamy na nietypową wycieczkę po Białowieży!

 

Zabytki z duszą – wycieczka po historii Białowieży

Pierwszym historycznym zabytkiem, który stanie na naszej drodze podczas wycieczki po Białowieży będzie najstarszy obiekt turystyczny w całej miejscowości. Mowa o obelisku, który upamiętnia wielkie polowanie Augusta III Sasa z 27 IX 1752r. Brali w nim udział sam król i królowa, ale także ich dzieci – Karol oraz Ksawerym i inne ważne dla funkcjonowania państwa osoby: hetman wielki koronny Branicki, hrabia koniuszy Alojzy Fryderyk, czy minister Heinrich von Brühl. Podczas wyprawy łowieckiej upolowano kilkadziesiąt sztuk zwierzyny.

 

wycieczka po Białowieży

 

Kolejnym ważnym zabytkiem, który warto zobaczyć podczas weekendu w Białowieży, jest pochodząca z końca XIX wieku Brama Pałacowa. Zbudowany z czerwonej cegły pokaźny budynek z szerokim portalem służył jako wartownia i zbrojownia. Jest to niestety jedyna pozostałość po wspaniałym carskim pałacu, który powstał w Białowieży na zlecenie Cara Aleksandra III. Obecnie w bramie funkcjonuje prywatna galeria.

Historyczna wycieczka do Białowieży kończy się na odwiedzinach w Dworku Gubernatora Grodzieńskiego. Został zbudowany 1845 roku. Odznacza się połączeniem stylu rosyjskiego i szwajcarskiego. Na początku swojego istnienia pełnił funkcję carskiego dworku myśliwskiego, następnie powstało w nim muzeum, którego zadaniem było upamiętnienie carskich polowań. Podczas I wojny światowej przekształcono go w szpital, podczas II w kasyno oficerskie. Obecnie stanowi miejsce edukacji dla wszystkich zainteresowanych życiem oraz historią Puszczy i jest siedzibą Ośrodka Edukacji Przyrodniczej BPN.

Jak widać weekend w Białowieży może być bardzo pouczający. Omówione atrakcje będą stanowiły nie lada gratkę dla miłośników historii i fotografii. Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł zachęci Cię do głębszego zbadania dziejów tej malowniczej miejscowości!

 

Krótki film z naszego wypadu!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje to "Weekend w Białowieży - przegląd atrakcji historycznych"

    Skomentuj

    Twój adres e-mail pozostanie ukryty