Majówka nad jeziorem Siemianówka – tutaj zawsze jest coś do roboty!

Mówi się, że weekend majowy to przedsmak wakacji. I coś w tym rzeczywiście jest. Kilka wolnych dni pozwala nam na zaczerpnięcie odrobiny słońca, świeżego powietrza i zaznanie relaksu. Większość z nas uwielbia podczas tak zwanej majówki spędzać czas z rodziną, najlepiej na łonie natury. Rok temu pisaliśmy o majówce w Puszczy Białowieskiej, dzisiaj przedstawimy zalety spędzenia weekendu majowego nad jeziorem.

Na nasze szczęście początek maja zazwyczaj okazuje się być bardzo ciepły i pogodny. Czasami wręcz upalny. W takich wypadkach trudno o lepsze miejsce na odpoczynek niż właśnie jezioro. Sami bardzo często spędzamy wolne weekendy na plażach Zalewu Siemianówka, a te podczas majówki cieszą się wielką popularnością. Budki gastronomiczne, boiska i korty wypełnione siatkarzami oraz tenisistami, koncerty w amfiteatrze, wypożyczalnie sprzętu wodnego, czy po prostu wygrzewanie się w słońcu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

 

weekend majowy nad jeziorem

 

Spędź weekend majowy nad jeziorem Siemianówka

Dojazd do Zalewu Siemianówka nie powinien zająć mieszkańcom Warszawy więcej niż 2,5 godziny. Wybierając się nad Siemianówkę, bez problemu znajdziemy miejsce parkingowe oraz miejsce na nocleg. Zarówno ten biwakowy jak i ten pod dachem. Infrastruktura okolic plaży Stary Dwór oraz plaży Bondary jest na tyle nowoczesna i rozbudowana, że odpowie na oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Znajdziemy tu budynki sanitarne z toaletami oraz prysznicami, skrzynki z prądem (przeznaczone dla biwakowiczów), wiaty ogniskowe, place zabaw, siłownie i wiele, wiele więcej. Wszystko w otoczeniu lasów, zielonych łąk oraz, co oczywiste, szerokich piaszczystych plaż. Sielanka!

No właśnie – wspomnieliśmy o plażach. Podczas majówki nad jeziorem Siemianowskim możesz korzystać z licznych dzikich plaż oraz dwóch doskonale zagospodarowanych kąpielisk. Aby dowiedzieć się o nich czegoś więcej, odwiedź podstronę plaża Stary Dwór » lub podstronę plaża Bondary ». Na potrzeby tego artykułu wystarczy powiedzieć, że są one bardzo szerokie, czyste oraz słoneczne. Miękki żółty piasek jest przyjemny dla stóp i pozwala na budowanie fantazyjnych zamków. Możemy tu uprawiać najróżniejsze zabawy na bosaka.  Nadaje się też jako wygodna „baza” do opalania 🙂 W sezonie letnim oraz podczas weekendu majowego nad Siemianówką pojawiają się punkty gastronomiczne, otwierany jest bar na plaży (Stary Dwór) oraz punkty wypożyczalni sprzętu wodnego.

 

majówka jezioro

 

Co robić podczas weekendu majowego nad jeziorem?

Pomysłów jest cała masa! Majówka nad Siemianówką to idealna okazja do tego, by oddać się bez reszty wodnym szaleństwom. Ciepła woda nadaje się do długich, relaksujących kąpieli. Wszędzie wokół znajdziemy drewniane pomosty. Szczególnie imponujący pomost znajduje się na plaży Bondary. Jest tam także wieża widokowa! Po wynajęciu kajaków lub rowerów wodnych możemy wybrać się na wycieczkę na środek zalewu, lub płynąć wzdłuż linii brzegowej, aby obserwować tętniącą życiem przyrodę. Nie wolno zapomnieć też o samym plażowaniu – wielu z nas kojarzy majówkę właśnie z wylegiwaniem się na ciepłym piasku z książką i zimnym napojem w ręku. Fani imprez mogą spodziewać się koncertów i podobnych im wydarzeń w amfiteatrze na plaży Stary Dwór.

Poza samymi aktywnościami związanymi z wodą i plażowaniem  podczas majówki możemy także podziwiać wspaniałą przyrodę otaczającą Zalew Siemianówka. Znajdziemy tu liczne wieże widokowe oraz punkty obserwacyjne. Jeżeli lubisz cykać zdjęcia lub obserwować ptaki i inne zwierzęta w ich naturalnym środowisku, z pewnością nie będziesz się tu nudził! Spacery po lesie, zwiedzanie okolicznych atrakcji i zabytków, czy grill (obowiązkowy element każdej polskiej majówki!) pod jedną z ogólnodostępnych wiat to coś, co będziesz wspominał przez lata.

 

jezioro majówka

 

Coś dla sportowców

Nie tylko miłośnicy sportów wodnych mogą realizować się w swoim hobby podczas weekendu majowego nad jeziorem Siemianówka. Tuż przy domach » Leśna 21 oraz domu Jarzębinowa biegnie słynna trasa Green Velo. Fani kolarstwa z pewnością będą chcieli pokonać jej odcinek! Wspomnieliśmy także, że na plażach Bondary i Stary Dwór możemy korzystać z darmowych obiektów sportowych. Zaliczają się do nich: korty, boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, ścianka wspinaczkowa oraz siłownia pod gołym niebem.

Na koniec warto wspomnieć, że największa atrakcja regionu, czyli Puszcza Białowieska, znajduje się jedynie 30 kilometrów od Zalewu Siemianówka. Do krainy żubra dojedziemy samochodem lub rowerem. Jeżeli zdecydujesz się odwiedzić Podlasie, Puszcza powinna być jednym z pierwszych punktów na Twojej liście miejsc do odwiedzenia. Naprawdę warto!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje to "Majówka nad jeziorem Siemianówka - tutaj zawsze jest coś do roboty!"

    Skomentuj

    Twój adres e-mail pozostanie ukryty