Ferie zimowe nad Zalewem Siemianówka – Podlasie wita!

Wiemy, że covidowa izolacja oraz szybkie tempo życia mogą być męczące. Bardzo męczące. Nic zatem dziwnego, że chętnie korzystamy z każdej okazji na to, by wyrwać się z miasta i zasięgnąć kontaktu z naturą. Czasami wystarczy nawet zwykły weekend – wszystko co musisz zrobić, aby znaleźć się we wspaniałych okolicznościach przyrody, to spakowanie walizki i trzaśnięcie drzwiami samochodu. Naprawdę! Niejednokrotnie słyszeliśmy od Was, że w ciągu weekendu zdążyliście odwiedzić Puszczę Białowieską, pokryte śniegiem plaże Zalewu Siemianówka oraz przespacerować się okolicznymi leśnymi szlakami!

Ci, którzy szukają dłuższego wypoczynku, cieszą się z trwających właśnie ferii i szukają ciekawego, relaksującego kierunku do obrania. Tak się składa, że my go znamy 🙂

 

 

Co robić podczas ferii zimowych na Podlasiu? Oto kilka propozycji!

– Jeżeli zima jest naprawdę sroga, to możesz pospacerować po zamarzniętych wodach Zalewu Siemianówka. Bywa, że gładka, nienaruszona pokrywa śniegu leżąca na lodzie ciągnie się kilometrami, sprawiając, że Siemianówka wygląda jak prawdziwa pustynia! W słoneczny dzień jest to niezapomniany widok. Pamiętaj jednak, że spacer po lodzie zawsze wymaga świadomej obserwacji i zdrowego rozsądku (więcej informacji tutaj – Bezpieczne chodzenie po lodzie)

– Odwiedź plaże! Latem kąpieliska Zalewu cieszą się ogromną popularnością, przez co bywa na nich tłoczno. Zimą, są najczęściej puste! Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że „zimowe plażowanie” nie ma większego sensu, ale jeden wypad nad wodę (koniecznie z aparatem!) z pewnością zmieni Twój punkt widzenia.

– Wybierz się na kładkę Żebra Żubra. Oglądanie pobliskiej Puszczy Białowieskiej latem, gdy las tętni życiem i zielenią, to bez wątpienia jedna z najlepszych rozrywek, jakie możemy sobie zafundować. Są jednak tacy, którzy chcą dowiedzieć się o prastarym lesie czegoś więcej i zyskać nową perspektywę. Jak wygląda puszczański matecznik w okresie zimowym? Jak zmienia się krajobraz i sam las? Tego dowiesz się właśnie na Żebrach Żubra.

– Wdrap się na pobliskie wieże widokowe. Tych nie brakuje wokół Zalewu Siemianówka 🙂 Kiedy drzewa pozbawione są liści, a zielone trzcinowiska nie zasłaniają widoku, możesz zaobserwować ogromne połacie wyjątkowych rozlewisk ciągnących się wokół jeziora.

– Zrelaksuj się przed kominkiem. Umość się na kanapie, przykryj kocem i po prostu ciesz się ciepłem bijącym z trzaskającego paleniska. Większość z nas przyzwyczajona jest do nowoczesnych sposobów ogrzewania, przez co zdążyliśmy zapomnieć, jak miło jest ogrzewać się w blasku kominka. Dobra książka, kawa i ciepłe kapcie? Brzmi jak przepis na udane ferie!

 

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje to "Ferie zimowe nad Zalewem Siemianówka - Podlasie wita!"

    Skomentuj

    Twój adres e-mail pozostanie ukryty