Domki letniskowe nad jeziorem Siemianówka – alternatywa dla gospodarstwa agroturystycznego?

Nad zalewem Siemianówka możemy spotkać naprawdę wiele chatek, gospodarstw, przyczep kempingowych, a nawet willi i hotelików o przeznaczeniu turystycznym. Zmierzając na południowy-zachód od centrum zbiornika możemy natomiast znaleźć park domków letniskowych, które służą przyjezdnym z całej Polski jako lokum podczas weekendów lub urlopów spędzanych na Wschodnie. Dzisiaj powiemy sobie nieco właśnie o domkach letniskowych nad jeziorem Siemianówka, o tym, jak je znaleźć oraz czy można spędzić w nich kilka nocy podczas wizyty nad zalewem. Zapraszamy!

 

Tuż przy przejeździe kolejowym – domki letniskowe Siemianówka

Park domków letniskowych nad jeziorem Siemianówka znajduje się tuż obok przejazdu kolejowego (od zachodniej strony). Jego znalezienie nie powinno być trudne, należy się po prostu trzymać drogi prowadzącej przez wieś Tarnopol oraz Kruhlik. Domki letniskowe nad Siemianówką zostały pobudowane w dużym zagęszczeniu, głównie z powodu małych działek przeznaczonych pod ten cel. Ich wielkość rzadko przekracza 100-150 metrów kwadratowych. Jednak nie powinno to stanowić dużego problemu, ponieważ większość wczasowiczów opuszcza domki na całe dnie, aby cieszyć się atrakcjami plaż i lasów wokół zalewu. Pomocne są tu też wszędobylskie drzewa i krzewy dające nieco prywatności.

Siemianowskie domki letniskowe, jak to domki letniskowe, są raczej niewielkimi, acz sprytnymi konstrukcjami. Spotkamy tu chatki o najróżniejszych kształtach i rozmiarach, większość z nich posiada poddasze oraz zadaszony taras. Niektóre są przeznaczone do całorocznego wypoczynku, inne jedynie do korzystania z nich podczas lata. Domki letniskowe nad jeziorem Siemianówka zaopatrzone są najczęściej w palenisko, ławki, murowane grille oraz wszystkie inne przydatne podczas „weekendowania” sprzęty.

 

Siemianówka domki letniskowe

 

Niestety nie dla turystów

Domki letniskowe nad Siemianówką należą najczęściej do osób, które spędzają w nich chętnie każdą wolną chwilę i po prostu nie chcą ich wynajmować turystom. Poza tym ich niewielkie rozmiary oraz bliskość sąsiadów mogłyby być nieco uciążliwe. Podczas poszukiwania noclegu zdecydowanie lepiej będzie rozejrzeć się za kwaterami agroturystycznymi. W olbrzymiej większości przypadków są one przestronne, solidne, dobrze wyposażone oraz pozwalają cieszyć się nam dużym, odizolowanym podwórkiem. Oferty noclegu bez problemu znajdziemy za pośrednictwem internetu.

Na koniec podzielimy się małą ciekawostką dotyczącą domków letniskowych nad jeziorem Siemianówka. Jeżeli szukasz małego, sprytnego domku nad Siemianówką, który będzie stanowił Twoją „bazę wypadową” podczas zwiedzania regionu, koniecznie przeglądaj popularne portale aukcyjne. Od czasu do czasu można znaleźć na nich domek letniskowy w naprawdę atrakcyjnej cenie. Kto wie, może i Ty staniesz się właścicielem jednego z nich?

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje to "Domki letniskowe nad jeziorem Siemianówka - alternatywa dla gospodarstwa agroturystycznego?"

    Skomentuj

    Twój adres e-mail pozostanie ukryty