Chatka w lesie

Chatka w lesie – nocleg w okolicy Białowieży

Właściwie w ciągu całego roku noclegi w Białowieży cieszą się ogromną popularnością, często spotykamy się z problemem braku miejsc lub odpowiedniego lokum. Dla tych, którzy nad kurorty lub hotele przedkładają kameralny domek w otulinie przyrody mamy coś wyjątkowego. Chatka w lesie. Jest to uroczy, wiejski, jednak wciaż w pełni funkcjonalnych domek w lesie do wynajęcia. Jego historia, charakter oraz położenie sprawiają, że po prostu nie da się go nie lubić. Jeżeli poszukujesz oazy spokoju, miejsca, w którym zregenerujesz siły i poukładasz myśli, to nasza Chatka będzie najlepszym wyborem. Poniżej możesz znaleźć najważniejsze i najciekawsze informacje na jej temat.

Niezwykle ważnym elementem każdego turystycznego noclegu jest jego standard. Oferowany domek w lesie do wynajęcia wyposażony jest w:

chatka w lesie

• w pełni drewniany salon z kominkiem

• cztery wygodne łóżka, w tym jedno małżeńskie

• kuchnię wyposażoną w lodówkę, zamrażarkę, czajnik, ekspres do kawy, czy opiekacz

• spełniającą wszelkie standardy łazienkę

• dużą działkę w pełni oddaną do użytkowania gościom, altanę na stawie

• gry planszowe, zabawki, książki i wiele więcej!

chatka w lesie latem

Puszcza Białowieska – noclegi w drewnianej chatce

Warto wiedzieć, że Chatka w lesie położona jest w samej Puszczy Białowieskiej, w odległości około 10 kilometrów od głównej turystycznej miejscowości regionu – Białowieży. Oznacza to, że od samego wspaniałego lasu dzieli nas zaledwie kilka kroków, a jeżeli nabierzemy ochoty na odwiedzenie muzeum, spróbowanie regionalnych potraw, czy lody, wystarczy krótka wycieczka do wspomnianej Białowieży. Noclegi w Chatce z pewnością będą bardzo pozytywnym przeżyciem, nie ma bowiem nic przyjemniejszego, niż nasłuchiwanie odgłosów natury podczas zasypiania w wygodnym łóżku.

Chatka w lesie oferuje naprawdę wiele atrakcji i możliwości. Do dyspozycji gości oddana jest na przykład altana na środku pobliskiego stawu. Prowadzący do niej solidny most jest idealnym miejscem na opalanie się w słoneczne dni, a sama altana zachęca do wypicia w niej kawy i zrelaksowania się podczas przesiadywania na jednej z ławek. Miejsce to stanowi też doskonały punkt obserwacyjny łąk i ściany Puszczy Białowieskiej. Noclegi urozmaicone są rechotem żab i wodnych owadów. Podziwianie lilii wodnych oraz pluskających wesoło ryb jest naprawdę ciekawym przeżyciem.

Oprócz altany nasi goście mogą skorzystać z paleniska przystosowanego do ognisk. Jest otoczone rzędem kamieni, a w jego pobliżu znajdziemy trzy ławki oraz stół. Wieczory spędzane nad obserwowaniem trzaskającego ognia z pewnością są czymś, co trzeba przeżyć będąc w Chatce w lesie. Warto też zadrzeć wtedy głowę do góry i obserwować obraz ugwieżdżonego nocnego nieba. Noclegi w Białowieży nie zapewniają nam niestety tak niezmąconej kameralności i ciszy.

Atrakcją, którą bardzo chwalą sobie goście naszego domku do wynajęcia w lesie jest także ruska bania. Jest to rodzaj sauny polegający na ogrzaniu kamieni na rozgrzanym, płaskim piecu i polewaniu ich wodą. Wytwarzana w ten sposób gorąca para podnosi temperaturę i sprawia, że czujemy się zrelaksowani i oczyszczeni. Doskonałym dodatkiem do tego rodzaju rozrywki są gałązki brzozy lub iglaków ułożone na wspomnianych kamieniach. Sauna posiada oddzielną toaletę i prysznic, który może zlać nas lodowatą wodą.

Przy samym domu ulokowany jest spory taras, na którym możemy jadać wspólne obiady, pić kawę lub obserwować przyrodę Puszczy Białowieskiej. Noclegi w Chatce oddają czar podlaskiej wsi oraz udowadniają, że agroturystyka nie bez powodu stała się ostatnimi czasy tak bardzo popularna. Domek ukryty wśród krzewów, brzóz i mchu sprawi, że dostrzeżesz w Puszczy to, co najpiękniejsze.

Galeria zdjęć

Więcej o domku w lesie do wynajęcia.

Czas na garść informacji na temat historii Chatki w lesie. Powstała ona już w 1980 roku, kiedy to dwójka braci – Michał i Lucjan – postanowili wybudować miejsce, w którym będzie można odpocząć od miejskiego zgiełku. Chatka stanęła na ziemiach ojca braci, w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Noclegi w domku przez długi czas były zarezerwowane jedynie dla rodziny i przyjaciół Michała i Lucjana – była miejscem spotkań podczas świąt, czy wakacji. Różnego rodzaju goście oczarowani pięknem Puszczy Białowieskiej i Chatki w lesie przekonali Lucjana, aby udostępnił ją także turystom, którzy spragnieni są kontaktu z naturą i chętnie spędzą swój wolny czas w otulinie drzew, zwierząt i przyrody.

Dziś turyści z całej Polski (oraz coraz liczniej pojawiający się goście z Europy i całego świata) mogą odwiedzić domek w lesie do wynajęcia, aby poznać jego piękno i urok. Chatka stanowi idealną alternatywę dla noclegów w Białowieży i jest miejscem całkowitego wyciszenia i odizolowania od problemów pozostawionych w mieście. Odwiedź naszą oazę spokoju i przekonaj się, jak wiele do zaoferowania ma Puszcza Białowieska. Zapraszamy!