server kamboja

slot bet 100

mahjong slot

depo 25 bonus 25 to 5x

slot bonus 100

slot deposit qris

wild bounty showdown

joker123

slot jili

slot server jepang

olympus slot

wild bandito

slot deposit 10 ribu

microgaming

starlight princess

slot server hongkong

spaceman

nolimit city slot

slot thailand

pragmatic play

atrakcje Puszczy Białowieskiej

Atrakcje Puszczy Białowieskiej, Zalewu Siemianówka i okolic

Atrakcje Puszczy Białowieskiej i jej okolic przyciągają do najstarszego lasu w Europie dziesiątki, jeżeli nie setki tysięcy turystów z całego świata. Nic dziwnego! Olbrzymie dęby, tarasy widokowe, szlaki prowadzące przez puszczańskie mateczniki, parki pokazowe zwierząt i wszechobecna niczym nieskrępowana natura to coś, czego przynajmniej raz w życiu trzeba doświadczyć! Jeżeli zastanawiasz się co warto zobaczyć w Puszczy Białowieskiej i jej okolicach, koniecznie zapoznaj się z listą poniżej. Aby ułatwić Ci nawigację po stronie przygotowaliśmy prosty spis treści.

Oczywiście nie można uznać tej listy za całkowicie kompletną. Zwiedzanie Białowieży oraz atrakcje Podlasia to tak szerokie terminy, że trudno zamknąć je w jakiekolwiek sprecyzowane ramy. Dla jednych przygodą będzie już samo leniuchowanie w hamaku i delektowanie się niezwykle czystym powietrzem wypełniającym las, dla innych będą to pierwsze wędrówki pośród łąk, jeszcze inni wybiorą rowerową podróż szlakiem Green Velo. Być może to właśnie ta różnorodność i możliwość obrania tak wielu kierunków sprawia, że Puszcza skutecznie przyciąga spragnionych kontaktu z naturą odwiedzających? Jak by nie było wśród atrakcji Puszczy Białowieskiej i okolic można wymienić kilka pozycji, które po prostu trzeba zobaczyć. Prawdopodobnie są one Ci znane z opowieści znajomych, przewodników, Internetu lub wcześniejszej wizyty w prastarym lesie. Dla wszystkich tych, którzy planują wycieczkę na wschód i chcą dowiedzieć się co warto zobaczyć w Piszczy Białowieskiej, polecamy zapoznanie się z poniższym zestawieniem!

Park Pokazowy Żubrów

park pokazowy żubrów

Miejsce Mocy

miejsce mocy

Żebra Żubra

żebra żubra

Zalew Siemianówka

zalew siemianówka

Plaża Stary Dwór

plaża stary dwór

Plaża Bondary

Plaża bondary

Ruiny kościoła w Jałówce

ruiny jałówka

Skład kolejowy nad Siemianówką

skład kolejowy nad siemianówką

Dworek Gubernatora Grodzieńskiego

dworek gubernatora

Szlak Dębów Królewskich

szlak dębów królewskich w Puszczy Białowieskiej

Kolejka Wąskotorowa

kolejka wąskotorowa

Muzeum Przyrodnicze w Białowieży

muzeum przyrodnicze Białowieża

Park Carski w Białowieży

park carski w Białowieży

Brama Carska w Białowieży

brama carska

Wieża orłów - ornitologiczny taras

wieża orłów

Co warto zobaczyć w Puszczy Białowieskiej i nad Siemianówką? Poznaj najciekawsze atrakcje Podlasia

Wśród atrakcji Podlasia oprócz samej Puszczy można wymienić naprawdę wiele miejsc i obiektów. W odległości kilkudziesięciu kilometrów od niej znajduje się na przykład piękne miasto Białystok, a jeszcze bliżej, bo zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem, położona jest pełna cerkwi Hajnówka. Oprócz tego na pewno warto wybrać się nad zalew Siemianówka, olbrzymi zbiornik otoczony plażami (z amfiteatrem, w którym odbywają się regularne koncerty!), trzcinowiskami oraz iglastymi lasami. Siemianówka jest siedliskiem bardzo licznej grupy ptaków, ryb i innych zwierząt wodnych. Na pewno warto zajrzeć też do Narwiańskiego Parku Narodowego, zwanego europejską Amazonką.

Podlasie to jednak nie tylko atrakcje, którym możemy zrobić zdjęcie. Niektórzy uważają, że równie ważny jest unikalny wschodni klimat, zachowania i kultura mieszkańców tego regionu, życzliwość gospodarzy oraz bliskość natury. Osoby, które pragną poznać swojski charakter Puszczy Białowieskiej i całego Podlasia na pewno odnajdą tu coś dla siebie. To właśnie tu napotkamy sprzedawców jaj znoszonych „po sąsiedzku”, tuż za naszym płotem. Tutaj również ujrzymy babcie przesiadujące na zbitej z pieńków oraz deski ławeczce. To tu obudzi nas pianie koguta i klekot bociana, który uwił gniazdo na pobliskim słupie. Te wszystkie piękne momenty są tuż obok nas, a my mamy je na wyciągnięcie ręki.

Odpowiadając na powyższe pytanie co warto zobaczyć w Puszczy Białowieskiej i okolicach możemy z całą pewnością stwierdzić, że na to pytanie każdy z nas musi poszukać własnej odpowiedzi.

This will close in 0 seconds