Żubry w internecie? Podglądaj Króla Puszczy online!

Ponad 100 000 – tyle osób lubi profil facebook żubry online. Podglądanie zwierząt dzięki kamerze zainstalowanej w północnej części Puszczy Białowieskiej stało się niezwykle popularnym sposobem relaksu i spędzania wolnego czasu. Żubry w internecie możemy obserwować dzięki portalowi Lasów Państwowych, wystarczy odwiedzić podstronę żubry na żywo , aby móc poobserwować polanę z paśnikiem.

 

Wystarczy kwadrans – żubry na żywo to doskonały sposób na odprężenie

Nawet podczas pracy lub dnia pełnego obowiązków możemy zrelaksować się podglądając spokojne, majestatyczne zwierzęta, jakimi są z pewnością żubry. W każdej chwili możemy odwiedzić stronę Nadleśnictwa i sprawdzić, czy zwierzęta aktualnie przebywają na objętej okiem kamery polanie. Żubry online ogląda średnio kilkaset osób na raz.

Polanę żubrów chętnie odwiedzają też inne zwierzęta, takie jak ciekawskie jelenie, dziki, zające, czy lisy. Wystarczy odrobina cierpliwości, a na pewno uda nam się zaobserwować jakiś okaz. Dodatkowo kamera leśna powinna zainteresować wszystkich obserwatorów ptaków. Żubry w internecie najchętniej występują w stadach, a najczęściej można je spotkać w godzinach wieczornych i w nocy.

 

Poznaj zwyczaje Króla Puszczy dzięki programowi “żubry online”

Zachęcamy do odwiedzenia strony żubry online i zapoznania się ze zwyczajami tych niezwykłych zwierząt. W czasach, kiedy internet atakuje nas setkami krzykliwych treści i wiadomości warto jest na chwilę zwolnić i poobserwować leniwe poczynania żubrów. Kiedy już osobiście odwiedzimy Puszczę Białowieską, będziemy wiedzieli, czego możemy się po nich spodziewać, a nawet zrobić sobie z nimi zdjęcie w Parku Pokazowym Zwierząt! Żubry w internecie okazały się prawdziwym hitem. Przekonaj się dlaczego.

 

A na koniec kilka ciekawostek o Żubrach

Przyjrzyjmy się bliżej Królowi Puszczy. Im więcej faktów na temat tych wspaniałych zwierząt poznajemy, tym bardziej sympatyczne i ciekawe się nam one wydają. Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie najważniejszych faktów dotyczących żubrzych spraw. Dzięki nim, oglądając żubry online, zrozumiesz je o wiele lepiej!

W Polsce żyje obecnie niecałe 2000 żubrów (stan na 2018 rok to 1873 sztuk). Jest to całkiem spora liczba, biorąc pod uwagę fakt, jak blisko gatunek zbliżył się niegdyś do wymarcia.

Olbrzymie zwierzęta słyną przede wszystkim ze swoich rozmiarów. Ich wysokość może osiągnąć nawet 180 centymetrów, a długość ciała dochodzi do 3 metrów.

Wagę samców określa się na około 800 kilogramów, samic zaś na 550 kilogramów. Utrzymanie tak dużej masy ciała w dobrej kondycji jest nie lada wyzwaniem, dlatego Żubry zjadają nawet 50 kilogramów pożywienia dziennie. Głównymi składnikami ich diety są trawy, gałązki, rośliny zielne, czy kora drzew.

Żubry mają dość słaby wzrok. O wiele lepiej idzie im za to używanie nosa!

Futro żubra ma kilka warstw, które zmieniają się zależnie od trwającej właśnie pory roku.

Król Puszczy żyje około 20-24 lat, cielęta rodzą się po dziewięciomiesięcznej ciąży.

Mimo dużych rozmiarów żubry są bardzo szybkie i skoczne. Mogą poruszać się z prędkością 60 kilometrów na godzinę i skakać na znaczne wysokości. Są za to bardzo mało zwrotne. Te i wszystkie inne żubrze cechy możesz oglądać dzięki platformie żubry w internecie!

 

 

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje to "Żubry w internecie? Podglądaj Króla Puszczy online!"

    Skomentuj

    Twój adres e-mail pozostanie ukryty