Domek w lesie do wynajęcia – na co zwrócić uwagę?

Cichy, drewniany dom na wsi… kto nie chciałby spędzić choćby kwadransa w hamaku mogąc podziwiać jego urok i otaczającą go przyrodę. Na powyższym filmie możesz zobaczyć kilka ujęć, które jak najbardziej wpisują się w ten krajobraz. Domek w lesie do wynajęcia, poza oczywistymi walorami estetycznymi, powinien posiadać kilka cech, które nadają mu wyjątkowy charakter i klimat. Na co warto zwrócić uwagę decydując się na agroturystykę w lesie? O tym poniżej.

Trzy kroki do udanej agroturystyki w lesie

Dom w lesie brzmi nieco surowo. Jak wybrać ten jedyny, który najlepiej odpowie naszym potrzebom i zapewnić sobie relaks bez obaw i trosk?

  • Po pierwsze – położenie – sprawdźmy, w jakiej odległości od najbliższej miejscowości leży nasz domek w lesie do wynajęcia. Czy w okolicy znajduje się sklep? Czy miejsce wypoczynku będzie w pełni kameralne? Jaka odległość dzieli nas od sąsiadów? Zależnie od naszych oczekiwań zdecydujmy, czy wolimy nieco większą odległość od cywilizacji, aby móc w pełni cieszyć się naturą, czy raczej lepiej czujemy się na wsi. Część z nas woli wiejskie agroturystyki, w których żyjemy “płot w płot” z sąsiadem, część chce cieszyć się samotnością.
  • Po drugie – funkcjonalność i wygląd domu – agroturystyka w lesie wcale nie musi oznaczać rezygnacji z komfortu i wygód. Nasz dom w lesie, oprócz tak oczywistych dóbr jak schludna łazienka czy kuchnia, powinien posiadać udogodnienia takie jak dostęp do internetu, półki pełne książek i gier planszowych, ogrodowa huśtawka czy rowery wliczone w cenę najmu.
  • Po trzecie – atrakcje w okolicy – przed rozpoczęciem urlopu sprawdźmy, jakie atrakcje czekają nas w okolicy naszego domku w lesie do wynajęcia. Mapy i przewodniki, również te, które znajdziemy w internecie, na pewno podpowiedzą nam najciekawsze miejsca do zwiedzenia. Zabytki, kąpieliska, pomniki przyrody, ciekawe restauracje i parki pokazowe to tylko niektóre z nich!

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje to "Domek w lesie do wynajęcia - na co zwrócić uwagę?"

    Skomentuj

    Twój adres e-mail pozostanie ukryty